Tento citát, pronesený Césarem po vyhrané válce lze přeložit jako „Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem“. Rozhodně jej lze použít i pro účast zástupců Klubu seniorů Havlovice na VI. Sportovních hrách seniorů Královéhradeckého kraje.Tyto prestižní hry pod záštitou krajského hejtmana se konaly 7. června 2018 v Borohrádku. Naši senioři se her zúčastnili již podruhé.

Soutěžilo se v 16 disciplínách,náš tým soutěžil ve 14 z nich. Každého našeho sportovce zdobila nová trička s nápisem klubu a znakem Havlovic ,které nám finančně uhradila obec.Trička se na hrách líbila, ale nejen to , jako poděkování naši senioři předvedli skvělé výkony a přivezli domů i krásné výsledky.Havlovičtí již v loňském roce vzbudili respekt se ziskem 10 medailí. Na letošní hry jeli s pokorou a tíhou odpovědnosti obhájit alespoň loňský post.Stalo se co nikdo z nich nepředpokládal, ono proslulé Veni vidi vici si mohli oprávněně říci při závěrečném vyhlašování výsledků. Našich 20 seniorů z celkového počtu 300 soutěžících získalo celkem 16 medailí. Opět jsme měli krásný pocit, když jsme slyšeli svá jména za náš klub seniorů i obec Havlovice. Nechyběla ani vlajka obce při focení. Hezkým zpestřením bylo, že medaile předávali pozvaní hosté jako např. Imrich Bugár, mistr světa a Evropy v hodu diskem.Všech 20 našich zástupců zažilo skvělou atmosféru her. Všichni si zaslouží upřímné poděkování za vynikající výsledky a reprezentaci obce. Už nás zná celý kraj , a proto se již dnes těšíme na další ročník her.Výsledková listina zde a fotky.

                                                                                                          Ing.Miroslav Malafa, Klub Seniorů Havlovice,15.06. 2018