běžciLetošní jubileum 31.12.2018 zahájí v 10:00 hod předškoláci, v 10:30hod bude defilé a závod vítězů předchozích ročníků na 200m, v 10:30hod bude odstartován závod "BUĎ FIT" na jeden okruh. Hlavní závod na 6600m bude odstartován v 11:00 hod. Závod je zařazen do Zimní běžecké ligy. Starosta Havlovic připravil tradičně pro všechny medové zakončení.Tak jak jsme na podzim slavili 45. ročník Běhu Dlouhými Záhony, tak se také chystá oslava před 45. ročníkem Silvestrovského běhu Havlovicemi. Jsou asi 4 lidé - Vlasta Jiránková, Pavel Bárta, Jiří Lanta a Karel Šklíba, kteří již 45 Silvestrů slaví organizací závodu. Užili jsme si a vyzkoušeli všechna počasí - +12stupňů, -16stupňů, liják, 30cm sněhu nebo 15cm břečky. Přesto je závod velmi oblíben. První ročník vyhrál Karel Šklba, poslední Petr Pechek oba z jedné TJ. Závod byl většinou s mezinárodní účastí, závodu se zúčastňovali jak reprezentanti, tak hobíci. Velice kvalitní traťový rekord drží Jiří Borůvka - 10800m - čas 31:32. Tento rekord již nebude překonán, protože pořadatelé zkrátili trať na 6600m. Nejvíce krát vyhráli, a to 7x, Milan Krajč, Libor Najman a Petr Pechek.Nejvíce vítězství v ženách má Renata Hájková - 4x, 3x zvítězily Táňa Metelková, Jarča Grohová a Lenka Hanušová. Listina vítězů zde.